تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لاشارwww.lasharnews.ir - مطالب آذر 1395

پایگاه اطلاع رسانی لاشارwww.lasharnews.ir
 

کد متحرک کردن عنوان وب

به گزارش لاشار نیوز دانش آموزان دبیرستان دخترانه شبانروزی  پیشتازان  اسپکه این روزها در حالی سرکلاس های درس حاضر می شوند که پله های غیر استاندارد   خطر بروز سقوط از ارتفاع گام های لرزان ان هارا  تهدید می کند.

ضوابط طراحی ایمنی پلکان
1ـ تعداد پله ها در هر پلکان از سه پله کمتر نباشد .( وجود یک یا دو پله باعث بهم خوردن تعادل حرکتی دانش آموزان می شود. )
2ـ برای پلکانهای با تعداد بیش از سه پله باید دارای نرده محافظ باشد .
3ـ در صورتیکه عرض یکسر پلکان بیش از 3 متر باشد در این صورت بهتر است در وسط نیز دارای نرده باشد .
4ـ پلکانهای رابط مانند پلکان محوطه باز باید دارای نرده حفاظتی باشند.
5ـ ارتفاع نرده برای بزرگسالان باید cm90 و برای خردسالان 75 ـ 80 سانتیمتر باشد.
6ـ قطر پروفیل دستگیره پلکان 35 میلیمتر و فاصله آن از دیوار مجاوز حداقل 70 میلیمتر می باشد.
7ـ شیب کف پله نباید از 2% درصد بیشتر باشد .
8ـ در هر پلکان عرض کف های پله با هم برابر و نیز ارتفاع سینه های پله با هم مساوی باشند.
9ـ شیارهای لبه پله در جهت طول پلکان باشد تا باعث خطای چشم نشود .
10ـ فاصله میان پله و سقف بالای آن نباید از 2 متر کمتر باشد. ( این فاصله به طور عمودی اندازه گیری می شود. )

http://s9.picofile.com/file/8277281726/IMG_20161205_095654.jpghttp://s9.picofile.com/file/8277281842/IMG_20161205_095325.jpghttp://s9.picofile.com/file/8277281792/IMG_20161205_095320.jpgنوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 آذر 1395 توسط عبدالمالک زین الدینی
فدراسیون بین المللی حسابداران(IFAC) در سال 2007 و در سی امین سالروز تاسیس خود دومین یكشنبه ماه دسامبر (اواخر آذر) هرسال را به عنوان هفته جهانی حسابداری انتخاب و به تمام اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد كرده كه در این هفته با برگزاری مراسم ویژه ای از حسابداران تجلیل به عمل آورند و از سوی دیگر حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عموم بشناسانند.

ظام الدین ملك آرایی (دبیركل جامعه حسابداران رسمی ایران) درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس اظهار داشت: در سال2007 فدارسیون بین المللی حسابداران (IFAC)در سی امین سالروز تاسیس خود 2-8 ماه دسامبر را به عنوان هفته حسابداری انتخاب و به تمام اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد كرده در این هفته با برگزاری مراسم ویژه ای از حسابداران كشور خود تجلیل به عمل آورند و حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عموم بشناسانند. 
وی افزود: جامعه حسابداران رسمی ایران و انجمن حسابداران خبره ایران به دنبال اعلام IFAC، تاریخ 14 تا 21 آذرماه هرسال را هفته حسابداری و 15 آذر را به عنوانروز حسابدار، در ایران اعلام كردند. در پی آن هر سال برنامه های ویژه ای برای گرامیداشت هفته حسابداری در ایران برگزار می شود. 

ملك آرایی با اشاره به تاریخچه IFAC گفت: IFAC در سال 1977 در پی نیاز به ایجاد یك تشكل حرفه‌ای جهانی حسابداران و به دنبال تشكیل كمیته بین المللی حسابداری (IASC) در سال 1973، تشكیل شد. اكنون 164 انجمن حرفه ای حسابداری از 125 كشور جهان كه حدود 5/2 میلیون حسابدار شاغل در حرفه حسابرسی مستقل، آموزش، خدمات دولتی، صنعت و تجارت را نمایندگی می كند. 

وی افزود: اعضای IFAC شامل گروه هایی چون پیوسته یا Fellow ، عضو شورای عالی IFAC با حق رای، وابسته یا Associate، عضو بدون حق رای یا ناظر در شورای عالی IFAC؛ و همبسته یا Affiliate ، عضو در مراحل اولیه پیوستن بهIFAC هستند. 

دبیركل جامعه حسابداران رسمی ایران، هفته جهانی حسابداری را فرصتی دانست كه برای اعضای IFAC تا ارزشهای حرفه را از دیدگاه نقش حرفه در چرخه اقتصادی كشور، بنگاه های اقتصادی، دولت و انواع خدمات قابل ارائه به عموم از طریق نشر اعلامیه ها و پوسترها، برگزاری مراسم تجلیل از حسابداران برتر و برگزاری این گونه مراسم در بنگاه های اقتصادی دولتی و خصوصی، بهتر معرفی كنند. 

وی با اعلام اینكه جامعه حسابداران رسمی ایران و انجمن حسابداران خبره ایران كه هر دو عضو پیوسته IFAC هستند، به منظور شناساندن فعالیت های اعضا در توسعه سازمان ها و بالابردن سطح آگاهی عمومی از نقش باارزش حسابداران حرفه ای كه نهایتا به توسعه اقتصادی و پیشرفت جهانی می انجامد ، به تشریح برنامه های هفته حسابداری پرداخت و گفت: برگزاری مراسم ویژه ای به مناسبت روز حسابدار، تهیه پوستر هفته حسابداری و ارسال آن به جوامع حرفه ای، دانشگاهها، شركتهای تجاری، دستگاه های دولتی و درخواست از آنها برای اطلاع رسانی و برگزاری نشست هایی به منظور گرامیداشت این هفته و تجلیل از حسابداران شاغل زیر مجموعه خود، اطلاع رسانی با موضوع هفته حسابداری و لزوم تجلیل از حسابداران از طریق مصاحبه و درج مقاله در جراید به منظور بالابردن سطح آگاهی عمومی از نقش حسابداران حرفه ای در شفافیت اطلاعات مالی و پیشرفت فعالیتهای اقتصادی كشور، گردآوری و گزارش فعالیتهای انجام شده در هفته حسابداری به فدراسیون بین المللی حسابداران از جمله اقدامات مدنظر است.

من هم به نوبه خود این هفته و روز را خدمت تمامی کسانی که به نوعی با حسابداری سروکار دارند (مخصوصا دانشجویان و اساتید خودم) تبریک عرض نموده و  آرزو میکنم که روزها و ماه ها و سال های خوبی را در پیش رو داشته باشید.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 آذر 1395 توسط عبدالمالک زین الدینی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک