پایگاه اطلاع رسانی لاشارwww.lasharnews.ir
 

کد متحرک کردن عنوان وب

170 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان نیکشهر اختصاص یافت


فرماندار نیکشهر گفت: 170 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی از جمله آبرسانی، برقرسانی، راهسازی، آموزشی، بنیادمسکن و کشاورزی به این شهرستان اختصاص پیدا کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈصاحبگل صالحیˈ روز دوشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی نیکشهر که با حضور جدگال و اربابی نمایندگان شهرستان های جنوبی استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: اختصاص اعتبار لازم برای اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام این شهرستان در اولویت کمیته برنامه ریزی قرار دارد.

وی با بیان اینکه 85 درصد این اعتبارات ملی هستند از نمایندگان مجلس خواست نسبت به پیگیری و اجرای طرجهای عمرانی با اختصاص اعتبار ملی تلاش و پیگیری بیشتری کنند.
صالحی اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس پیگیری لازم را برای جذب اعتبارات توزیع نشده ماده 180 و مصوبات خاص انجام دهند تا طرحهای نیمه تمام آب، برق و راه تکمیل و به بهره برداری برسند.

رییس کمیته برنامه ریزی نیکشهر بیان کرد: راه مته سنگ به
چانف، بازگشایی محور گرگان به آهوران، مطالعه و اجرای سدهای کمتر از 30میلیون مترمکعب، تکمیل خانه های بهداشت و اجرای طرح های برق، راه، آب از مهمترین پروژه های اولویت دار این شهرستان در سال 92 است.

یعقوب جدگال نماینده چابهار، کنارک و نیکشهر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه بیشترین فضاهای خشتی و گلی و مدارس کپری متعلق به شهرستان نیکشهر است، گفت: احداث فضاهای استاندارد آموزشی باید در اولویت باشد و اعتبارات ویژه برای این امر اختصاص پیدا کند.

وی افزود: اگر آموزش درست شود بیشتر مشکلات و معضلات اجتماعی حل خواهد شد.

وی آبرسانی به روستاهای فاقد آب، حذف تانکرهای آبرسانی سیار، اجرای سد بر روی رودخانه های شگیم، کناردان، تنگ سرحه، زاران غریب آباد، بورک، اجرای طرح هادی برای روستاهای 50 خانوار، برقرسانی به روستاها و رفع افت ولتاژ برق و توسعه برق روستایی را خواستار شد.

جدگال همچنین خواستار اتمام راه چاهان زرآباد، تابکتل به بورک و هنزم زیران به شمیل شد.

محمد سعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و بخشهایی از نیکشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مدیران دستگاههای اجرایی هماهنگی و تعامل بیشتری با نمایندگان در ارسال طرحهای اولویت دار برای تصویب و تخصیص اعتبار داشته باشند. 

وی بیان کرد: با اجرای طرحهای آبخیزداری علاوه بر ایجاد اشتغال از اثرات مخرب سیل به مزارع کشاورزی و سکونتگاههای روستایی جلوگیری خواهد کرد.

اربابی با بیان اینکه کمتر از چهاردرصد آب بارندگیها در شهرستان نیکشهر کنترل می شود افزود: سالانه بیش از یک میلیارد مترمکعب آب بارندگی از حوزه های آبریز این شهرستان پس از تخریب و خسارت به زیرساختها به دریا می ریزد.

وی گفت راه بنت به نیکشهر برای تردد 65 هزار نفر در حد جاده روستایی هم نیست و کاملا تخریب و بدون پل و ابنیه فنی است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 مرداد 1392 توسط عبدالمالک زین الدینی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic